Lifti privātmājām un dzīvokļiem

Ir tikai divi iemesli, lai privātmājā vai divstāvu dzīvoklī ierīkotu liftu - pirmais ir prestižs, bet otrais - īpašnieka domāšana ilgtermiņā, jo jaunāki jau mēs nepaliekam un agrāk vai vēlāk, lai komfortabli pārvietotos starp mājas/dzīvokļa stāviem, būs nepieciešams lifts.

Prestiža gadījumā svarīgi, lai lifts perfekti iekļaujas interjerā un kalpo kā centrālais funkcionālais elements - ideāls gan dizaina, gan funkcionalitātes ziņā. Visbiežāk panorāmas lifts, maksimāli stiklots vai arī ar kādu dizaina "odziņu", piemēram, kabīnes apdari ar ultramodernu, retu un dārgu tonētu nerūsošu tēraudu, augstas kvalitātes LED apgaismojumu vai individuāli izgatavotu cēlkoka apdari vēsturiskā stilā, kas liek īpašnieka draugiem un paziņām ar nelielu skaudību sajūsmā noelsties.

Protams, arī funkcionāli risinājumi var būt ar pievilcīgu dizainu, taču svarīgāk, lai lifts uzticami darbotos, lai īpašnieks tajā justos droši un patīkami. Protams, jārēķinās, ka privātmājā avārijas dienesta mehāniķim būs sarežģītāk iekļūt, lai no iesprūduša lifta atbrīvotu cilvēkus, tāpēc liftam noteikti jāparedz papildus drošības opcijas, tādas kā automātiska evakuācija uz tuvāko stāvu elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā, ierīce saziņai ar avārijas dienestu (savās mājās retais staigā ar mobilo telefonu kabatā).

Kā vienkāršāks, lētāks funkcionāls risinājums, iespējams, varētu būt kāds no vides pieejamības produktu risinājumiem - vertikālais pacēlājs vai kāpņu lifts.

Ieteikumi arhitektiem:
Mūsu ieteikums, protams, būtu izvēlēties liftu ar minimālo kabīnes izmēru 1000 mm (platums) x 1250 mm (dziļums) un durvju platumu vismaz 800 mm, kas ļauj liftā iebraukt ar ratiņkrēslu.
Taču mums ir pieejami visdažādākie lifti ar celtspēju sākot no 180 kg un ārējiem šahtas izmēriem 995 mm (platums) x 1150 mm (dziļums).

Ja vēlaties saņemt kompetentu konsultāciju, lifta rasējumus iestrādei projektā, kā arī cenu piedāvājumu, lūdzu, sazinieties ar mums.